top of page

NOVÁ EVROPSKÁ ŠLECHTA


Obyčejní lidé v jednotlivých státech, které patří do EU, tak ti se mohou jednoduše zbláznit, pokud mají tuto novodobou levicově-liberální šlechtu finančně zajistit, neboť ta jejich čelní elita „nemá jeden žaludek, ale nejméně 5 a hlav alespoň 7, jako nějaký sedmihlavý drak; a to je vlastně jen jedná jediná osoba!

Kdysi jsme měli krále, vévody, knížata, jen na francouzském dvoře Ludvíka XIV. se motalo kolem pěti tisíc „funkcionářů“. Tito měli samozřejmě k dispozici další tisíce služebníků. K tomu platilo Ludvíkovy pověstné „Le etat c’est mois“ (Stát jsem já). Takto, či takto podobně, to fungovalo prakticky ve všech evropských zemích …

Dnes máme Novou evropskou šlechtu. Namísto králů, vévodů, knížat apod. máme evropskou komisi, evropský parlament a Vysoký úřad pro zahraniční politiku na čele s Lady Ashton. (Věděl někdo, co ona vlastně dělala, když byla ve funkci? Nebo dnešní Federica Mogherini?)

Každý si drží samozřejmě své služebnictvo, dnes se to však jmenuje sekretariát. Například sekretariát předsedy Evropského parlamentu, Martina Schulze, sestává z 38 pracovníků! Nachází se v něm samozřejmě šéf sekretariátu a jeho zástupce, kteří mají 8 asistentů a poradců. Dalších 5 asistentů a poradců má na starosti protokol a kalendář s termíny, dalších 5 se stará o vnitřní záležitosti a 6 o vnější. O tisk se stará 8 pracovníků, osobní číšník, řidiči a jeden „Clerical asistent“ (Jen „Pánbůh“ ví, co to znamená!).

Nižší šlechtici v Evropském parlamentu se jmenují místopředsedové, kteří také mají „svůj dvůr“ a ještě nižší se jmenují poslanci. I ti mají slušné peníze na svůj dvůr (cca 25 tisíc € na asistenty a kanceláře). Mimochodem, evropští poslanci jsou jediní, které máme možnost volit a proto nesmí rozhodovat prakticky o ničem. Evropská komise je v podstatě totéž, jen mnohem větší.

Více zde: http://pravyprostor.cz/nova-evropska-slechta-ii/

#EU

Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page