top of page

Přehled akcí k Osvobození, které proběhnou o víkendu v Praze


„Cesty Vítězství“, sobota 7. 5. 2016 ve 14:00 na Olšanských hřbitovech. Památku sovětských vojáků uctí Noční vlci.


Návštěva pietního místa a položení květin na hroby sovětských vojáků i bojovníků ostatních uskupení, padlých při obraně a osvobozování Prahy v roce 1945. Mše za padlé v chrámu Zesnutí přesvaté Bohorodice.


Je veřejným tajemstvím, že mainstreamová média se nebojí motorkářů, ale pravdy, kterou symbolizují. Oficiální početnost kolony — 40 motocyklistů, ale s těmi, kdo se k nim přidají, se počítá minimálně se stovkou lidí. Noční vlci se setkají s českým partnerským klubem Red Eyed Crüe. Po dálnici D1 pojedou společně do Prahy a mají v plánu provést několik památných kol po Václavském náměstí.


Zdroj zde:

https://www.facebook.com/events/731033973699935/Na Dálnici D1 bude v sobotu probíhat také jízda Slovanů napříč celou ČR.


Akce je organizována spontánně facebookovými skupinami na protest proti tomu, že koncem května projede přes území naší země opět vojenská kolona NATO, především USA. V sobotu proto vyjedou automobily i motocykly s vlajkami Slovanů a s hesly: „Ukažme zaprodancům, že my nejsme na prodej! Toto je naše země a my jsme tady doma. Smrt má jméno NATO!“ Na textu letáčku Jízdy Slovanů je psáno: „Je možné, že Američanům budou u dálnice zase mávat vymyté mozky. Lidé, pořád si to necháme líbit? Pořád budeme spát? Už je čas! Dejme jim konečně jasně najevo, že je u nás nechceme!“


Přesné instrukce k Jízdě Slovanů jsou zde a zde:

https://www.facebook.com/lupo.anetta/videos/1151474944884963/?__mref=message_bubble

http://www.ceskemiroveforum.com/426587381


V souvislosti s americkými vojáky osvoboditeli je zajímavé, jak vnímá slovenská Charta proti fašismu, nacismu a vojně akci americké ambasády ze dne 29. 4. 2016. Cituji: „Veľvyslanectvo USA v Prahe slávnostne privítalo "Konvoj oslobodenia". Konvoj je poctou americkej armáde. Veľvyslanec USA v Prahe Schapiro v oficiálnom verejnom prejave poďakoval armáde USA a hrdinským americkým vojakom za oslobodenie od nacistickej okupácie. Aktivity, ktoré i dnes vo svete US ARMY naplňuje svojimi misiami sú v záujme mieru a demokracie…. Historická pravda však?..... Ja zasnem! O rok budem urcite citat, ze Hitler bol nasa spasa a ze 2.svetova vojna bol boj za demokraciu! Cesi sa mozu hanbit, ze toto dovolili.“


Zde:

https://www.facebook.com/Charta-proti-fa%C5%A1izmu-nacizmu-a-vojne-302943576582541/?pnref=storyV neděli 8. 5. 2016 projde poprvé Prahou „Nesmrtelný pluk - pochod potomků našich předků, kteří přispěli k vítězství nad fašismem“.


Organizátory jsou Český svaz bojovníků za svobodu, Svaz vojenských veteránů ČR, Společnost Ludvíka Svobody, Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel a další. Tímto pochodem chtějí uctít statečnost všech lidí, kteří prošli Druhou světovou válkou ať už jako příslušníci armády v zahraničí nebo partyzáni a odbojáři na domácí frontě, vězni v koncentračních táborech nebo děti války. Hlavním cílem projektu Nesmrtelný pluk je zachránit a obnovit osobní rodinné vzpomínky na tyto účastníky druhé světové války.


Podrobnosti zde:

http://www.zasvobodu.cz/news/nesmrtelny-pluk-v-ceske-republice/


V tyto dny bude na ruské velvyslanectví zaslán Dopis ruskému lidu, jehož autory jsou členové ALIANCE národních sil a též bude zaslán dopis ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi. K tomuto dopisu – poté, co byl veřejně publikován – připojilo na různých facebookových stránkách své podpisy ohromné množství lidí.


Dopis ruskému lidu zde:

http://www.aliancens.cz/#!blank-3/ctzx


Dopis Vladimíru Putinovi například zde a zde:

http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/otevreny-dopis-prezidentu-putinovi.html

http://www.aliancens.cz/#!Otevřený-dopis-prezidentu-Putinovi/v6uzw/571746420cf28d4bbf4e85c5

Publikováno též ZDE:

http://czechfreepress.cz/vase-free-zona/prehled-akci-k-osvobozeni-ktere-probehnou-o-vikendu-v-praze.html


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page