top of page

„Nesmrtelný pluk“ světa: vzpomínková akce proběhne ve 39 zemích


V Evropě

9. května v Berlíně účastníci akce půjdou od Braniborské brány k vojenskému památníku Tiergarten, kde je pohřbeno více než 2 tisíce krasnoarmějců.


V Itálii průvod půjde v historickém centru Benátek – na Slovanském nábřeží a ve Španělsku se akce uskuteční v ulicích pobřežního pásu Costa Brava.


Poprvé se bude průvod „Nesmrtelného pluku“ konat v Londýně a bude směřovat od Trafalgarského náměstí k Westminsterskému paláci. Účastníci vyjdou od budovy Národní portrétní galerie ve 14:30 místního času.


V Paříži průvod projde 8. května z náměstí De la Bastille ke hřbitovu Père-Lachaise, kde se bude konat obřad položení květin k památníku sovětských partyzánů, účastníků francouzského odboje. Kromě toho bude poprvé svědkem průvodů „Nesmrtelného pluku“ i město Štrasburk na severo-východě Francie. Tam akce proběhne v parku „Citadela“.


V rakouském hlavním městě bude průvod už podruhé, a to stejně jako v Paříži 8. května, protože se organizátoři rozhodli dát možnost přijít i studentům a pracujícím občanům.


Podrobnosi zde:

http://www.nwoo.org/2016/05/06/nesmrtelny-pluk-sveta-vzpominkova-akce-probehne-ve-39-zemich/


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page