top of page

Příčina vzniku Druhé světové válkyO druhé světové válce bylo napsáno mnoho slov a mnoho odborníků určilo za prvou příčinu války to či ono, podle toho, na které straně pomyslné barikády mezi východem a západem stáli. Skutečnou příčinu však upravili podle politických zadání a ta se teprve dala ve známost veřejnosti, ale její politické zákulisí zůstalo utajeno.


Všeobecně se tvrdí a přijímá, že druhá světová válka byl důsledek krize dvacátých let minulého století a to, že se k moci v Německu dostal Rakušan jménem Hitler. Nikdo se však hlouběji nezajímá o způsob, kterým se dostal k moci obyčejný poddůstojník Německé armády. Každý takový vzestup k moci musí nutně mít politické zákulisí a tady tomu navíc přihrála krize, která na Německo dopadla velice tíživě.


Produkce výroby v USA, Británii, Německu i ve světě od roku 1929 prudce klesala do r. 1932. Jedině hospodářský růst byl v Sovětském svazu, který mnohonásobně překročil hospodářský růst kapitalistických zemí přibližně o 700 % (World Economic Survey Geneva 1945 a totéž uvádí ve své knize uznávaný americký ekonom P. Kennedy). Můžete oponovat, že to má na svědomí stalinistický totalitní systém zotročování člověka. Což však západní mocnosti neměly podobný totalitní systém vlády?


Nelze nepřipomenout americké švadleny. Na počest jejich protestu za svá práva všichni rozumní lidé slaví mezinárodní den žen. V koloniích západních mocností, převážně v zámoří, na západní kapitalisty o hladu dřely a k práci byly nuceny bičem miliony - ne lidí, ale jak je sami kapitalisté nazvali - otroků. V podstatě stejné otrokářské praktiky kapitalističtí vládci a podnikatelé praktikují dodnes. Stačí se podívat na Asijský kontinent, kam mnozí kapitalisté odstěhovali své firmy za levnou pracovní silou, kde pracují i děti za dva tři dolary na den. Polohladový a fyzických sil zbavený člověk je také pro systém mnohem poddajnější oproti odpočatému člověku.


(Dámy a pánové, MDŽ není komunistický výmysl. Ten den jen komunisté zneužili ve své ideologii a hlavně proto, že šlo o práva žen. Novodobí čeští kapitalisté pak tento svátek zhanobili a ponížili. Kam by došli ve svých ziscích, kdyby ponechali právo na osmihodinovou pracovní dobu, za kterou vyšly americké ženy bojovat do ulic?)


Rychlý růst produkce výroby v Sovětském svazu a téměř stagnace výroby v kapitalistických zemích byl prvotní příčnou vzniku druhé světové války. Mnoho tehdejších globálních investorů napadlo, že politický a ekonomický systém může být nebezpečný jejich zájmům. Proto byla třeba Sovětský svaz zničit, zastavit jeho rychlý ekonomický růst.


Kdo chce tvrdit něco o zaostalosti Sovětského svazu, tak ať si laskavě uvědomí, jak velký skok udělala Sovětská věda a výroba od r. 1917, kdy bolševici pod vedením Lenina svrhli cara, vládce tehdejšího průmyslově zaostalého agrárního Ruska. Ani ne za dvacet let jejich tanky předčily tanky německé armády a už v roce 1957 odstartovala na oběžnou dráhu družice Sputnik. K tomu jim stačilo 50 let vývoje a z těch třiceti let jim 6 let času ubrala druhá světová válka.Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page