Postupné propojování vlastenecké scény, aneb jak proběhly akce na sobotní Den vlastenectví v Praze dne 14.5.2016.

May 14, 2016

 

K 700. výročí narození Karla IV. se v Praze uskutečnilo několik shromáždění. Přijeli lidé z celé republiky. Hlavním dějištěm bylo Václavské náměstí – a to u Muzea a na Můstku, dále Karlův most a Klárov. Již od 11.00 se v restauracích kolem Václavského náměstí začali shromažďovat pražští i mimopražští demonstranti. Jednoduchou možnost, jak sjednotit poněkud roztříštěné síly nabídla facebooková skupina „Hej občané“. Na jejich stránkách bylo napsáno toto: „Akce je koordinována tak, aby bylo možné vše stihnout včas ze všech demonstrací a je oficiálně podpořená jak organizátory demonstrace na Můstku, tak i na Klárově. Nehleďte prosím na rozpory a přijďte opravdu každý! Jsou zváni všichni účastníci národoveckých shromáždění.“

 

Vše začalo ve 12.00, kdy se  na Křížovnickém náměstí u Karlova mostu sešli příznivci iniciativy D.O.S.T.

 

SPR-RSČ 2016 Miroslava Sládka měla akci od 13:00 v dolní části Václavského náměstí, na Můstku.

 

Nejvíce příznivců se sešlo na demonstraci Tomia Okamury na Václavském náměstí u Muzea ve 14:00.

 

Po skončení těchto akcí se mnozí demonstranti vydali na "sjednocený pochod" z Můstku na Klárov. Pochod pořádala Spojená vlastenecká iniciativa. Na Klárově čekali na příchozí  členové Česko-Slovenského Sněmu a jejich přátelé ze Slovenska.

 

Témata proslovů se nesla v duchu těchto otázek a úvah: Jsme zde vůbec ještě doma? Vláda nekoná v zájmu nás, ani naší země! Chceme žít, ne přežívat! Tato vláda již není naší vládou, ale chybí zde možnost nás občanů ji odvolat. Nechceme nic víc, než důstojně žít s našimi tradicemi a v naší zemi.

 

Tomio Okamura měl skvělý projev před zhruba dvou tisícovkou svých příznivců. Hovořil o Karlu IV. jako o upřímném českém moudrém vlastenci. Citoval z jeho zákoníku Codex Carolinus: „Pohanům či Saracénům, tedy muslimům, naprosto zapovídáme a zakazujeme zřizovat si v našem nejkřesťanštějším Českém království obydlí nebo zakládat si dům; a přikazujeme, že nikdo z našich věrných poddaných nesmí ve svém domě na svých polích přijímat pohany či Saracény, tedy muslimy.“ Apeloval na uchování bohatství, které po generace vytvářeli naši předci. Zmiňoval též zákon o referendu a přímou volbu a odvolatelnost politiků i osobní a hmotnou odpovědnost nejen vrcholných politiků, ale také soudců.

 

Jako jeho host vystoupila Janice Atkinson, takzvaná lvice z Londýna, jinak britská europoslankyně a předsedkyně euroskeptické pronárodní frakce ENF. Hovořila o tom, že všude v Evropě jsme nyní svědky „jara vlastenectví“, že vlastenecká scéna sílí a že se momentálně přepisuje politická mapa Evropy. Vyslovila se jednoznačně proti kvótám, proti snahám Angely Merkelové a zdůraznila, že v EU nyní vládne totalitární režim.

 

Leitmotivem účastníků všech uvedených akcí byla snaha po sjednocení, které se daří někdy více a někdy méně, ale bylo zřejmé, že sjednocující tendence sílí a lidé si začínají uvědomovat svoji moc.

 

Publikováno též zde:

http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/postupne-propojovani-vlastenecke-sceny-aneb-jak-probehly-akce-na-sobotni-den-vlastenectvi-v-praze.html

Please reload

Hlavní články

Stanovisko ANS k prohlášení A. Merkelové o tom, že pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění.

June 21, 2018

1/5
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Achiv
Please reload

Vyhledat podle témat
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 ALIANCE národních sil

  • ANS YouTube
  • ANS Facebook