Prohlášení Prohlášení ALIANCE národních sil k návštěvě ministra kultury Daniela Hermana na sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanschaftu ve dnech 14. - 15. 5. 2016

 

Jak bylo zveřejněno v našich médiích, proběhl o tomto víkendu sjezd Sudetoněmeckého Landsmanschaftu. Jako zástupce české vlády se ho zúčastnil ministr kultury Daniel Herman. Rozčílení naší veřejnosti nad tímto de facto vlastizrádným činem je na místě. V dnešní době, kdy je značná část účastníků válečných let již po smrti, se mnozí mladší občané staví k tomuto aktu vlažně. Dějiny totiž znají jen velmi málo anebo je neznají vůbec.

 

Na odsunu Němců z ČSR se shodly vítězné mocnosti. Nerozhodl o tom prezident Edvard Beneš.  Československá republika plnila jen podepsanou Jaltskou dohodu z února 1945.

(viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaltsk%C3%A1_konference).

 

Je pravdou, že ne vše bylo po válce korektní, ovšem nebyli to Češi, kteří při obsazení českého pohraničí vítali Hitlera, obsazovali česká města a vesnice a věznili a vraždili vlastní obyvatelstvo. Byli to právě Němci a jejich pátá kolona, žijící v našem pohraničí. Ti se přidávali na stranu Hitlera a udávali své české sousedy. Zlo pak plodilo zlo. Je těžké po 70 letech soudit, ale měli bychom věřit svým prarodičům a rodičům.

 

Za ALIANCI národních sil

 

Karel Janko

Julie Karlovská

Václav Princ

Vladimír Dvořák

Oldřich Lukáš

Zdeněk Ernest

Vladimíra Vítová

 

 

 

 

 

 

Please reload

Hlavní články

Stanovisko ANS k prohlášení A. Merkelové o tom, že pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění.

June 21, 2018

1/5
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Achiv
Please reload

Vyhledat podle témat
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 ALIANCE národních sil

  • ANS YouTube
  • ANS Facebook