top of page

Prohlášení Prohlášení ALIANCE národních sil k návštěvě ministra kultury


Jak bylo zveřejněno v našich médiích, proběhl o tomto víkendu sjezd Sudetoněmeckého Landsmanschaftu. Jako zástupce české vlády se ho zúčastnil ministr kultury Daniel Herman. Rozčílení naší veřejnosti nad tímto de facto vlastizrádným činem je na místě. V dnešní době, kdy je značná část účastníků válečných let již po smrti, se mnozí mladší občané staví k tomuto aktu vlažně. Dějiny totiž znají jen velmi málo anebo je neznají vůbec.


Na odsunu Němců z ČSR se shodly vítězné mocnosti. Nerozhodl o tom prezident Edvard Beneš. Československá republika plnila jen podepsanou Jaltskou dohodu z února 1945.

(viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaltsk%C3%A1_konference).


Je pravdou, že ne vše bylo po válce korektní, ovšem nebyli to Češi, kteří při obsazení českého pohraničí vítali Hitlera, obsazovali česká města a vesnice a věznili a vraždili vlastní obyvatelstvo. Byli to právě Němci a jejich pátá kolona, žijící v našem pohraničí. Ti se přidávali na stranu Hitlera a udávali své české sousedy. Zlo pak plodilo zlo. Je těžké po 70 letech soudit, ale měli bychom věřit svým prarodičům a rodičům.


Za ALIANCI národních sil


Karel Janko

Julie Karlovská

Václav Princ

Vladimír Dvořák

Oldřich Lukáš

Zdeněk Ernest

Vladimíra Vítová
Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page