top of page

Není divu, že ČSSD otáčí kormidlo na západ, když tomu „Evropan“ Rouček vydatně sekunduje.


Není divu, že ČSSD otáčí kormidlo na západ, když tomu „Evropan“ Rouček vydatně sekunduje.


V jiném svém článku jsem upozorňoval na plánovaný program a vize ČSSD, ve kterém se její politika zcela jednoznačně otáčí a ubírá proevropským či ještě lépe proamerickým směrem. Po přečtení článku (viz odkaz níže) , ve kterém nás tzv. „Evropan“, resp. bývalý místopředseda Evropského parlamentu pan Libor Rouček utvrzuje v neodkladném pochopení skutečností, že jediným a největším nebezpečím pro nás a Evropu, je...no kdo jiný než Rusko! Je až neskutečné, že tento pán zastával zmíněnou funkci v EU i když dnes víme, že tak „pomýlený“ jako on nebyl (není) jediný, protože tomu nasvědčuje realizovaná politika EP, potažmo EU. Důvody, které pan Rouček uvádí nejsou jenom pro usmání, ale i k politování a hlavně varováním, kam nás představitel ČSSD, resp. celá ČSSD hodlají zavést.

Argumenty pana Roučka jistě potěší šmíráka Shapira, přestože je lze považovat za naprosto neopodstatněné, účelové a zavádějící. Tak např. výrok pana Roučka, že cituji: „ Když jezdím v Německu po dálnici, skoro po každé vidím průjezd nějakých obrněných nákladních vozů nebo džípů US armády a vůbec se nad tím nikdo nepozastaví.“ Pan Rouček, jakkoliv se vydává za erudovaného politika buďto zcela zapomíná, nebo spíše má značné mezery ve vědomostech, že totiž americká armáda doslova „okupuje“ Německo již celých 70 let a to, že na dálnicích lze potkat vozidla US army, může už překvapit jen takového diletanta, jako je pan Rouček! Jeho další perla: „ Cvičení, které budou v Estonsku, jsou v poměru jedna ku deseti vůči tomu, jaká cvičení provádí ruská armáda na území Ruské federace v blízkosti hranic s pobaltskými státy. Státy NATO pak tyto obavy opětují tím, že dělají na území baltských států cvičení. Připadá mi to naprosto normální.“ Panu Roučkovi to sice připadá normální, ovšem zásadní otázka je, zda normální je sám pan Rouček, protože takové pitomosti, neřku-li zhovadilosti nemůže vyslovit zdravý, normálně uvažující člověk, notabene politik ČSSD. Nicméně už se stalo a není to jediné, čím pan Rouček perlí.


Korunu všemu a sobě oslí uši však pan Rouček nasazuje tvrzením, cituji: „Když mluvím o atomových zbraních, vzpomeňme si na projev Baracka Obamy v Praze, kdy mluvil o světě bez jaderných zbraní. Nebyly to Spojené státy, ale země jako jsou Rusko, Čína, které modernizují svůj arzenál! Něco podobného se děje i na úrovni konvenčních zbraní. I na této úrovni jsme měli dohody a nebyl to Západ, kdo je začal porušovat a obsadil Krym. Je proto pochopitelné, že například pobaltské státy i Polsko mají z Ruské federace obavy a Severoatlantická aliance na tyto obavy musí reagovat“. Pan Rouček se všemožně snaží naprosto ignorovat skutečnost (a není pochyb, že mu je známa), že americká přítomnost na Ukrajině, potažmo na Krymu existuje až tak, že američtí investoři vykupovali (a vykoupili) řadu tamních nemovitostí, které měly sloužit k vytvoření americké námořní základny v Černém moři. Ovšem takové skutečnosti jsou pro pana Roučka zřejmě nepodstatné a nedůležité, hlavně, že může osočovat Rusko ze cvičení svých vojsk a to v případě, kdy USA a NATO k tomu dávají nemálo důvodů. Pokud by byl pan Rouček po ruce, asi bych se nezdržel a jednu mu vrazil. To myslím vážně, protože něco tak ubohého by snad nemohl vyslovit ani student střední školy popelářské (popelářům se tímto omlouvám).


Na skutečnost, že v oblasti Baltského moře bude v rámci programu NATO umístěno 150 až 200 německých vojáků (sic), což by mohlo být bráno jako nějaká provokace a nepovede k ničemu dobrému, pan Roučka pohotově odpovídá: „Těch 150 vojáků tam není natrvalo, jsou to rotující jednotky. To je nic v porovnání s kapacitami, kterými disponují jak ruská armáda, tak námořnictvo ve vodách Ruské federace“. Tak opravdu nevím, zda to má pan Roučka v hlavě všechno v pořádku když konstatuje takovou pitomost. Je sice pravda, že tam budou jednotky vojsk NATO rotovat a to i za účasti vojáků AČR, nicméně fakt, který připouští sám pan Rouček, že v Polsku se má vytvořit základna vojsk NATO, je již něco, co se s kapacitami ruské armády nedá srovnávat. Navíc, že ruské jednotky operují na svém vlastním území, zatímco vojska NATO se svými cizími vojsky, žoldáky, jsou na cizím území, čímž právě ohrožující samotné Rusko. O poměru počtu vojenských základen NATO ve světě ve srovnání s počtem základen Ruské federace snad ani není potřeba zmiňovat i když ani tyto skutečnosti možná nejsou panu Roučkovi známy.


V této souvislosti není bez zajímavosti trefná a věcná poznámka pana Roučka, že cituji: „Není v zájmu nikoho, aby cizí voják překračoval území států jak Evropské unie, tak Severoatlantické aliance. A to platí samozřejmě i naopak!“ Tento výrok je samozřejmě myšlen v narážce na Rusko, jenže horlivě uvažující, méně přemýšlející a už vůbec ne kontrolující se pan Rouček neuvědomuje, jak si protiřečí. Jinými slovy, Rusko by se mělo vyvarovat překročení své, resp. cizí hranice, a ačkoliv by to slovy pana Roučka mělo být oboustranné, zatímco vojska NATO, resp. jejich součásti jiných armád mohou překračovat území států jak EU tak Severoatlantické aliance. Pan Rouček by měl jít buďto na odborné mezinárodně politické školení na Kubu, ale já bych byl spíše proto, aby šel na odborné vyšetření a navštívil pana dr. Chocholouška!


Rozhovor Libora Roučka zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Evropan-Libor-Roucek-Zapad-chce-mir-Ale-at-si-Rusko-nemysli-ze-budeme-jen-stat-jako-ovce-438276)Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page