top of page

Je ČR součástí ilegálního šíření zbraní a munice? Kde skončila například munice darovaná Iráku?


Vyvolávat válečné a jiné konflikty, zabíjet a vraždit nelze bez zbraní a munice. Stačí si položit otázku na příkladu syrského konfliktu, kde teroristé pro zabíjení berou po dobu 6 let munici.


Jak to, že jim do dnešního dne nedošla?


Kdo jí tam a jakým způsobem dodává?


Stalo se zabíjení, dodávání prostředků k zabíjení normální?


Kdo z Vlády České republiky to umožňuje?


Zásadní je, jak se proti nekompetentnosti ministra Stropnického mohou občané bránit.


V jaké pozici jsou občané, pokud se nezvedne půl sněmovny a neřekne dost?

Které zákony byly porušeny a copak je právní stav státu takový, že je to jedno?


V jaké pozici je potom občan v tomto státě?

Je třeba odmítnout tichý souhlas a počínáním vlády, vedoucí k sofistikované podpoře terorismu.

Dochází k tomu těmito způsoby:


- Porušování Evropské dohody o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí (dále jen Dohoda ADR).

- Co se vezlo do Estonska?

- Jak a kdo hlasoval z ministrů o usnesení č.1046 je nezjistitelné viz. dopis Úřadu vlády ČR.

- K čemu je ČR údajně vázána a to bez vědomí občanů?

- Kdo vlastně v ČR vládne?

- Lze popohnat vládu k zodpovědnosti?

__________________________________________________________________


Důkazy!!!!!

Interpelace v Poslanecké sněmovně PČR, fakta:

Poslanec Stanislav Mackovík: "Ještě bych se vrátil k té případně vezené ostré munici, zda se nachází ve vozidlech, a potom proč, když to má být rychlý přesun, který trvá několik dnů, tak jaký to má taktický význam, že není použito dopravní letectvo? Děkuji." Ministr obrany ČR Martin Stropnický: "Přesun se týká především vozidel Hummer a vozidel Striker, dále kamionů, kontejnerů, také samohybných houfnic, a munice je v těch kontejnerech. Je zajištěna standardním způsobem za dodržování všech přísných norem. Takže v tom smyslu nehrozí žádné nebezpečí. Na tom celém participuje - to jsem ještě myslím v tom prvním bloku nezodpověděl - v součinnosti také vojenská policie samozřejmě a dopravní policie České republiky."

Část textu z MO:


Kancelář ministra

Ministerstvo obrany,

Tychonova 1, Praha 6 – Dejvice, PSČ 160 01

datová schránka hjyaavk

Čj. 791-5/2016-7542KM

Praha 24. května 2016 Poskytnutí informací podle § 14 odst. 5 písm. d) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění zákona č. 61/2006 Sb.


Jednotky amerického konvoje nebudou disponovat ostrou municí a nemají povolený volný pohyb (mimo stanovenou trasu přesunu amerického konvoje). Celý přesun po území České republiky od hraničního přechodu s Německem až k hraničnímu přechodu s Polskem zabezpečuje a doprovází Vojenská policie v součinnosti s Českou policií.

_________________________________________________________________


Ministerstvo obrany ČR, ministr obrany Martin Stropnický, Tychonova 221/1 160 00 Praha 6 - Dejvice Věc: poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb, §14 Vážený pane ministře,

žádáme o poskytnutí informace ve znění výše uvedeného zákona a to k průjezdu americké armády přes Českou republiku ve dnech 27.5. 2016 až 30.5.2016. K informaci o počtu 250 vozidel a 800 příslušníků americké armády podle Vašeho sdělení žádáme doplnit: a) druhy, typy vojenské techniky, která bude naší suverénní republikou projíždět včetně uvedení registračních značek, pod kterými bude americká technika po našich silnicích projíždět tak, aby byl jejich průjezd veřejností kontrolovatelný. Veřejnost má oprávněné obavy o zaběhnutí části US vojenské techniky a možném dočasném pobytu americké armády na našem území bez souhlasu Parlamentu ČR. b) jak bude konvoj rozdělen tj. den a počet vojenských vozidel, trasa, kudy bude kolona, část kolony projíždět s upřesněním doby, místa vstupu na území ČR, jmenovitě místa a předpokládaného času dojezdu dočasného pobytu a k tomu následně čas, den a místo kdy opustí kolona, část kolony místo dočasného pobytu území ČR a předpokládaný čas, den a místo, kdy naší republiku kolona, část kolony opustí. c) bude výše uvedený konvoj, dílčí konvoje v době průjezdu Českou republikou disponovat ostrou municí?

S pozdravem Iniciativa Ne základnám ČR, z.s. Eva Novotná, mluvčí


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page