top of page

Kritikům bývalého režimu


Nemusíte mít rádi komunisty, můžete být také zásadními odpůrci socialismu, můžet být proti Rusku, velebit USA, ale tohle prostě nemůžete popřít. Jestli ano, pak jste totální imbecilové a mravní ubožáci (spíše však něčí užiteční idioti).


(Ne)vážení kritici minulého režimu, ukažte na jediný stát a národ na světě naší velikosti, který před rokem 1989 dokázal vyvíjet a vyrábět: trysková letadla, dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly, osobní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, nákladní automobily, námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, obuv a oděvy, podílet se na výzkumu vesmíru, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky vyvážet do celého světa.


Republika, která byla i v tu dobu naprosto soběstačná v zemědělské a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhu, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí... atd., atd. Dnes nevyvíjíme a nevyrábíme prakticky NIC. Ty česko-německé auta (Škoda, resp. VW) nás nespasí. Nepatří nám v naší milované zemičce ani rezavý hřebík ve zdi, ani příkop u cesty a pomalu ani kapka vody. Ba ani vzduch už není náš, když jej Američané záměrně otravují tzv. chemtrails.


Byli jsme průmyslově, ale i vzdělanostně vyspělá republika, velmi schopný, ve světě uznávaný národ. To vy nechcete slyšet, vy to neuznáváte jen proto, že to všechno bylo dílem občanů a hlavně za vlády komunistů. Pokud byste byli jen trochu objektivní, museli byste tak připustit velké společenské klady a pozitiva vámi tolik nenáviděného totalitního režimu, které nelze se současnost srovnávat. Trváte pouze na svých demagogických, zašti plného hlediscích, na vašich zájmech. Vaším cílem bylo obohatit se na úkor této země a občanů, kteří za více jak 40 let vybudovali to, co jste za pár roků stihli rozkrást, vytunelovat, a zpronevěřit, nebo za hubičku prodat do ciziny. Proto se vaše zraky a mysl obrací na Západ, odkud očekáváte nejen kšefty, ale úplatky a jiné pozornosti jako odměna za vaši vydatnou řiťolezeckou podporu usácké mírumilovné(!) politiky (Rusko, Ukrajina, Lybie,Syrie, Afghánistán atd.), vaši nápomoci v realizaci v provázanosti (závislosti) s "vyspělým Západem", který si nás, díky vám a vašemu přispění, ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště svých "šuntů a jiných pochybných a výrobků a produktů".


Rozhodně se však nemůžeme tvrdit, že po listopadu 89 „Máme co jsme chtěli“. To se však bohužel, splnilo mírou vrchovatou, jen vám. Vy jste si totiž pomohli (nakradli) a jste „za vodou“, vám může být, vlastně je jedno, jestli kromě aut vyrábímeve velkém také něco jiného, jestli vyprodukujeme vlastní potravinářské a zemědělské výrobky, jsme-li zadluženi, máme-li dostatečné mzdy a platy, máme-li na platy ve zdravotnictví, ve školství a vůbec, zda jsme s touto republikou, vládou a politiky spokojeni.


Vy si to všechno můžete dovolit, vy na to totiž máte a je vám lhostejno, zda je to český nebo cizí výrobek, zda je to vypěstované rukama našich zemědělců, prostě zda jsme a žijeme doma nebo v kolonii, přifařené k západním státům EU, kde rozhodují o nás (často bez nás), o našich tradičních výrobcích, rozhodují o způsobu vzdělávání, vnucují nám způsoby, jak pracovat a žít, včetně multikulturního soužití s lidmi, kteří mají jiné zvyky, mravy, náboženství, kulturu, životní úroveň


„Čo bolo, to bolo, terazky máme demokraciu“, řekl by asi pan major Haluška z Černých Baronů. Ale ani ta není pro všechny, ta platí hlavně pro vás a všechny ty, kteří se nemůžete vyrovnat s myšlenkou, či spíše se skutečností, že za komunistů toho také bylo ne málo vybudováno, z čehož (co nám ještě zbylo) dnes už jen paběrkujeme a sbíráme drobky našich pomyslných úspěchů. Vy jste zaprodali své duše západu, my, co jsme tuto republiku budovali, ji však chceme znovu povznést pro své děti, vnuky, pro budoucnost národa.


To se ale vás netýká, vy jste se tohoto národa zřekli, resp. jste ho zradili, když se vám naskytla vidina bezpracného zisku peněz za nic jiného, jen když podpoříte jejich tzv. západní demokracii, politiku, imperiální a válečnické zájmy (proti Rusku). Vy za jejich zájmy své životy nasazovat a krev prolévat nebudete. Je to od vás nečestné, ubohé, bezcharakterní a vlastizrádné, protože tím jdete proti vlastnímu národu. Ale je to vaše volba a za vaše činy, které budou následovat, ponesete osobní odpovědnost. „Přijde den, zúčtujem spolu“ (Petr Bezruč) a národ se postaví všem, kteří se nechali zlákat rádoby „(ne)přáteli“, kterým nejde o nic jiného, než o peníze, vládu a moc ve světě.


Za použití /části/ nevyžádaného, neautorizovaného emailu upravil

Jiří B a ť a, 22 .6. 2016


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page