top of page

Srovnávat EU a RVHP je pitomost.


Často se setkávám s názorem, že EU je totéž jako RVHP. Nevím, kdo na takový nesmysl a blud přišel, ale ten, kdo toto říká je ubohý lhář a demagog. RVHP svou podstatou vycházela ze zcela odlišných principů a politický vliv na její činnost byl daleko menší, než EU vytváří na ekonomiky členských zemí. EU je politicko-ekonomický hybrid, jenž je podřízen nadnárodnímu kapitálu a bankovním korporacím. V této pozici RVHP nikdy nebyla.


Z hlediska toho, čemu je EU přímo podřízena a čemu slouží (kapitál) je prakticky nemožné, aby sloužila lidu. Z tohoto de facto vyplývají problémy spojené s finančními krizemi, s migrační krizí, ale i s vyvoláváním mezinárodního napětí. Logicky zde nalezneme i odpověď na otázku, proč není střežena vnější hranice EU proti uprchlíkům a islámským vetřelcům. Ono totiž není v zájmu nadnárodního kapitálu migraci omezovat. Nejde opět o nic jiného, než o peníze. Pochopte prosím i to, že státní rozpočty jsou nuceny do migrace investovat prostředky a svým lidem nedávat nic. Důvody jsou prosté. Běžný občan vyspělé Evropské země chaoticky nenakupuje vše, co vidí, ale lidé ze zaostalejších zemí mají nutkání mít vše, co ještě neviděli, musí z něčeho žít a tak drtivou většinu prostředků, které dostanou, ihned utrácí. Člověk z vyspělé země dokonce i šetří – migrant ne! Tento faktor má vliv na ekonomiku a násobí se zisky kapitálu. Proto stát migrantům dává nemalé peníze. Stát je totiž skrze politickou reprezentaci napojen na struktury soukromého a nadnárodního kapitálu. Pro tento aspekt se migranti z našich daní nadstandardně dotují a na léčení českých dětí se sbírají víčka od PET lahví. Obdobná situace je ve všech vyspělých Evropských zemích. Dalším rizikem je, že migranti jsou přílivem velmi levné pracovní síly, což opět nahrává kapitálu a umenšuje původní národy. Je velmi bolestné sledovat, že i přes tyto očividné dopady původní obyvatelé Evropy mlčí a nevzbouří se proti diktátu kapitálu.


Více zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Oldrich-Rambousek-Srovnavat-EU-a-RVHP-je-pitomost-Sobotko-ty-se-uz-taky-prober-445985

#EU

Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page