top of page

Fotoreportáž z návštěvy Angely Merkelové v Praze dne 25. 8. 2016


Ve 13.00 se před Úřadem vlády sešli demonstranti proti politice Angely Merkelové. Ačkoliv byl pracovní den, přijeli lidé z celé republiky i ze zahraničí... byli zde demonstranti všech věkových kategorií.... pískali na píšťalky anebo na píšťaly, na flétny atd. Přístup k Úřadu vlády byl zatarasen a hlídali ho policisté.... přišla také hrstka podporovatelů migrační politiky Angely Merkelové - takzvaných sluníčkářů - které bylo možné poznat proto, že se při příchodu vzájemně dojemně objímali a nesli papíry s nápisem láska + veliké molitanové oranžové srdce. Tito podporovatelé byli v obležení mainstreamových médií... ČT i Prima, radio Impuls a další a další je čile natáčeli a žádali o rozhovory.... odporovatelů A. Merkelové si z mainstreamových médií téměř nikdo nevšímal a televizní štáby se jich na nic neptali... mezi demonstranty byli zástupci Aliance národních sil, Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska,Národní demokracie, spolku Za naši kulturu a bezpečnou zemi, Bloku proti islamizaci a další..... Více fotografií je ZDE: https://www.dropbox.com/s/b3qitdh93p1a73f/Fotky%20Protest%2025.8.2016.zip?dl=1


Vladimíra Vítová

______________________________________________________________________Praha Merkelovou vypískala,píše německý tisk, píše se na:


https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/412921-praha-merkelovou-vypiskala-pise-nemecky-tisk.html


Pískot vzhledem k postoji Merkelové k řešení uprchlické krize, kdy Merkelová napřed uprchlíky do Německa doslova zvala a nyní vnucuje, povinné kvóty na jejich přerozdělování se dal při její návštěvě Prahy očekávat. Tuším, že Merkelová může děkovat české policii, jak zajistila a zvládla ochranu její osoby, že protesty zůstaly „pouze“ v rovině verbální a pískotu. Vždyť víc jak 90 procent občanů České republiky nesouhlasí s politikou Merkelové ve vztahu k uprchlíkům.


Toho si pochopitelně všímají i Německá média a nezůstalo to bez odezvy a list, Schwäbische Zeitung, zřejmě nakloněn politice Merkelové vyjádřil nejen vůči českému postoji, ale i postoji dalších zemí velmi negativně, až výhružně.


Po přečtení následujících řádků zvažte, komu dáte svůj hlas v nadcházejících a následných volbách.


A) zda lidem smířlivým s nevýrazným a neurčitým postojem pana Sobotky

B) nebo lidem nakloněným názorům pana prezidenta Zemana.


Za mou osobu je správná odpověď B.


Nyní cituji pro občany České republiky a nejen pro ně snad nejdůležitější část zmiňovaného článku, který pro nás může mít dalekosáhlé negativní důsledky:


Bez sankcí se Východoevropané nezmění


„Cesta kancléřky Merkelové po východních zemích EU nebude korunována úspěchem. Ve své uprchlické politice zůstává izolována,” komentuje nejen cestu Merkelové do Prahy, ale i plánované páteční jednání se státy visegradské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) ve Varšavě deník Schwäbische Zeitung.


„To, že by Východoevropané opustili svůj odmítavý postoj (k přijímání běženců), se nedalo očekávat. Německo (pro ně) sice je nejdůležitější obchodní partner, ale dokud se odpůrci společného řešení nebudou muset bát skutečně účinných sankcí, jako je odebrání hlasovacích práv (v EU) nebo podpůrných fondů, jen málo se toho změní,” napsal stejný list.


Vladimír DvořákHlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page