top of page

Dny NATO - trapná šaškárna pro lidi bez svědomí!


Tak nám zas probíhá trapná demonstrace ještě trapnější síly NATO. Četl jsem komentáře příznivců i odpůrců. Asi nejčastější argument příznivců je ten, že tam jedou jen kvůli dětem, že mají kluka (kluky) a toho baví letadla, vrtulníky a podobně. A taky je to pěkné zpříjemnění jinak nudného víkendu.

Podívejme se na to z jiného úhlu. Pokud je vojenská prohlídka techniky domácího vojska, je to ukázka a jakési ujištění občanů, že jejich stát je obranyschopný a lid může být klidný. Pokud však u nás provádí demonstraci de facto cizí vojska i když jsme součástí NATO, tak je to jen ukázka toho, jak jsme slabí a jak jsou oni nadřazení a jak se jim musíme podřídit. Je to nejen demonstrace, ale taky prachobyčejná propaganda, kterou mnohatisícovou návštěvou jen podporujeme a utvrzujeme americké agresory v tom, že jsou nadřazeni a že my můžeme jen čumět a držet huby.

Uvědomují si vůbec návštěvníci tohoto trapného divadla, že teroristi z NATO jsou tím silnější, čím víc obdivovatelů mají? Uvědomují si, že kdyby NATO nemělo i takovou podporu lidí z Evropy, tak by jen sláblo a kdyby NATO sláblo, nemohlo by expandovat na východ, nemohlo by obsazovat pořád další a další území v Evropě a tím by se mnohonásobně zmenšilo i riziko válečného konfliktu? Že USA může ovládat a zneužívat ve svůj prospěch celý svět jen díky sílícímu paktu NATO? Už pře šedesát let uSSa terorizuje celý svět jen díky jedinému svalu a tím je právě NATO.

Argument o zvědavých dětech u mě taky neobstojí. Všichni rozumní rodiče kritizují školství, jak vymývá dětem mozky ve prospěch uSSakracie. To se rodičům nelíbí! Ale co asi děláte tím, že vezmete děti na takovou šaškárnu, kde je to prošpikované vlajkami uSSa, kde se jasně a zřetelně dává najevo, jak jsou nejlepší ti američtí hrdinové, jací jsou to drsňáci a váleční profíci. Co si myslíte, jaký dojem to zanechá v mozku dítěte, jak ho to asi ovlivní a do jaké míry se jim v hlavách potvrdí všechny ty bludy tak úspěšně huštěné do jejich mozků ve školách??? Anebo si myslíte, že dítě si zapamatuje jen ty letadla? A nepodceňujete je trochu? Divili byste se, jak si dítě dokáže zapamatovat každou jednu vlaječku. Zeptejte se pamětníků, jestli si z dětství pamatují jen tanky a jestli zapomněli na hákové kříže na uniformách.

Nadáváme na politiky, na EU, na USA, jak a kam nás táhnou, bojíme se války a při tom jim sami tuto válku umožňujeme svým chováním. Všichni jsme zodpovědní a všichni si musíme prolustrovat v první řadě své vlastní svědomí. Přijde doba, když se budeme muset podívat do očí svým dětem a je na každém z nás, jestli to bude moci udělat s čistým svědomím!


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page