LEKCE Z DEMOKRACIE - AŤ MÍR ZŮSTÁVÁ S TOUTO KRAJINOU - NEVYMĚNIL BYCH JI ZA JINOU!

November 3, 2016

 

Vážení spoluobčané, dovolte mi Vám předat moje malé zamyšlení 14 dnů před 17.11.2016.

 

Naše vlast od samotného vzniku v roce 1918 se potýkala s obrovskými problémy. Jednou to bylo problematické národnostní složení, podruhé hospodářská krize, potřetí zrada v Mnichově, po čtvrté německá okupace, po páté vítězství jediné politické síly, po šesté federalizační problémy, po sedmé "bratrská pomoc šesti armád", po osmé normalizace, po deváté "sametová revoluce" a po desáté politiky řízený zánik federace a po jedenácté tvrdé probuzení z ideálů sametové revoluce!

 

Nebudu Vás zatěžovat těmi 10 problémy, ale chci se dnes věnovat tomu poslednímu. Pokud správně a hlavně pravdivě pojmenujeme věci tak, jak opravdu se mají, pak máme šanci se poučit a najít východisko z celospolečenské krize, v níž se bezesporu dnes pár týdnů před Mezinárodním svátkem studentů nacházíme. Všichni občané měli v minulých dnech možnost porovnat a posoudit konání těch, kteří mají řídit spravedlivě, morálně a čestně tento stát. Někdo bohužel použil lží k prosazení svého ega, s cílem vytřískat z toho falešný morální kredit a politické body. A jak to tak bývá, jsou lidé, někdy i moudří, vysokoškolsky vzdělaní, kulturně a umělecky nadaní, kteří se nechají zneužít k něčemu, co bych nazval destrukční činnost. Vyzývat občany k neklidu, pomyslí si většina racionálně uvažujících, slušně řečeno je nerozum. No jo, ale když to řekne člověk, který je prezidentem Mezinárodního festivalu v Karlových Varech, pak je to alarmující.

 

To, že vysokoškoláci v každé době jsou rebelové a recesisté až exkrementní, to někoho pobaví, někdo mávne rukou a někdo si řekne: "Kde soudruzi z NDR udělali chybu?" Ano, naše společnost je rozdělená - rozdělená ideologicky, morálně, politicky, ekonomicky, sociálně i inteligenčně. A tak je to správné! Říkáte si v duchu: "Co to tady ten bezmozek tlachá za nesmysli?" Inu, kdyby všichni byli stejně ideologicky, ekonomicky, inteligenčně, sociálně, politicky a morálně založení, nebyla by to utopie? Nebyla by to nuda? To by nebylo správné! Nebylo by správné ani to, že by se Zemanovci báli bránit svého prezidenta před útoky - někdy až za hranou - a ani by nebylo správné, aby se kritici z řad Antizemanovců museli bát vyjádřit případně protestovat.

 

A teprve tehdy, kdy tyto obě antagonistické skupiny společnosti mohou svobodně ve vší SLUŠNOSTI a ČESTNOSTI a PRAVDĚ vyjádřit svůj svobodný demokratický názor, pak je všechno v pořádku - je tu DEMOKRACIE! Považte je tu ta SVOBODA a DEMOKRACIE, za kterou bojovali naši předkové se zbraní v ruce. Chce se mi ještě přidat masarykovskou větu: "Tak demokracii bychom tu měli, teď ještě ty demokraty!"

 

DĚKUJME NAŠIM PŘEDKŮM, za to, že nám umožnili překonat s větším či menším úspěchem všech těch 10 problémů naší státnosti, které jsem popsal jako prvé. Před námi, vážení spoluobčané, Zemanovci i Antizemanovci stojí ten 11. úkol, aby jsme jej ustáli bez ztráty DESÍTKY! Ano, pro někoho jsem jeden z těch hlupáků, kteří si přejí slušný svět, bez válek, násilí, bez zloby a zášti, bez nenávisti a pokrytectví. Ale jen TY, kdož jsi opravdu bez viny, hoď po mně kamenem!!! 

Please reload

Hlavní články

Stanovisko ANS k prohlášení A. Merkelové o tom, že pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění.

June 21, 2018

1/5
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Achiv
Please reload

Vyhledat podle témat
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 ALIANCE národních sil

  • ANS YouTube
  • ANS Facebook