top of page

Bezpečnostní dobrovolník


Pomalu, ale jistě se listina základních práv a svobod stává pouhým bezvýznamným cárem papíru


O tom, co se nejvíce projevilo po 11. září 2001 (samotným „teroristickým“ útokem se nebudu zabývat), bylo napsáno dost, ale onen teroristický útok přinesl omezení svobod i občanům, cestujícím do Spojených států. Vždyť si to vezměte: o kolik více osobních údajů museli lidé, kteří chtěli cestovat do Spojených států, zadávat americké ambasádě. Daleko více i při pouhém podávání žádosti o vstupní vízum, než do té doby. A týká se to takových údajů, které s bezpečností Spojených států nemají vůbec nic společného


Tady chci podotknout, že celý terorismus je uměle vyvoláván proto, aby lidé žili ve strachu a snáze přijímali - ve strachu o svou bezpečnost - různá omezení práv a svobod .


Sledování občana všude, kam se podíváme. Kamery všude, kde vás napadne. A to vše je prý pro naši bezpečnost. Tomu zdůvodnění moc nevěřím, zejména když se dočtu - naproti policejní služebně byl napaden brutálně manželský pár, napadení natočila venkovní bezpečnostní kamera, která je umístěna na budově služebny. Ale policie nezasáhla! O tom, co dělal operační důstojník v inkriminovaný čas, nikde ani řádek. Možná si krátil službu hraním akční počítačoví hry. Jsem však přesvědčený, že kdybych vykonal před služebnou malou potřebu, přiběhli by ke mně okamžitě nejméně dva policisté.


Mnozí z nás si neuvědomují, že mobilní telefon prozradí na každého z nás, kde se právě pohybuje i když má telefon vypnutý. Jediná možnost, aby nevysílal svůj signál dle něhož jej lze vysledovat, je vyjmutí baterie nebo zabalení do alobalu. Ale ruku na srdce, kdo z nás to dělá? A čím chytřejší telefon, tím na vás prozradí více údajů.


Internet je snad nejsledovanější médium. Kdo chce být ještě více sledován, nainstaloval si Windows 10, protože byl tento operační systém nabízen, dokonce vnucován zadarmo. Mnozí jste si desítku stáhli a tím na sebe prozrazujete i každý úhoz do klávesnice. A nejen to, navštěvujete různé webové stránky, na nich jste vybízeni k užití cloudového uložiště, pokud nabídku přijmete, je vše co na internetu vytvoříte, ukládáno v zahraničí v obřím počítači a po blíže neurčenou dobu. Myslím, že pro střední Evropu je Cloudové úložiště v Holandsku


Zde jsem jen zhruba popsal globální omezování svobod občanů, ale máme tu i omezováni regionální, řízené z Bruselu.


Jen málokdo ví, že Švýcarská armáda byla v roce 2002 přecvičena na potlačování masových demonstrací kdekoliv na území EU. Od tohoto roku 2016 je pravomoc německé policie rozšířena k zásahu proti demonstrantům na celé území ČR bez předchozího souhlasu vlády. Ale česká vláda šla v roce 2014 ještě dál. Vzpomněla si na komunistické udavače PS VB (pomocná stráž veřejné bezpečnosti). Udavače, který byl ochoten udat souseda za pouhé slovo. Například můj otec měl dost co vysvětlovat, když před takovým sousedem nazval samce od hus (což je běžně houser) slovem husák V současnosti to není o nic lepší, ba naopak, nemůžete ani říci – starosta je blbej – aniž byste riskovali třeba až soudní tahanice. Proto vláda v roce 2014 oprášila ideu komunistických donašečů a vymyslela „BEZPEČNOSTNÍ DOBROVOLNÍKY“, KTEŘÍ OFICIÁLNĚ MAJÍ JINÝ ÚČEL. Tedy jak za komunistů, ale skutečnost je totožná.


Bezpečnostní dobrovolník zde:

http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnostni-dobrovolnik.aspx


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page