top of page

Ve světě je nyní všechno JINAK!

Dochází ke změně logiky sociálního chování a ke změně koncepce světového řízení a globalizace. To dokázaly americké volby, Brexit, volba prezidenta v Rakousku, Bulharsku, Moldávii a některé další události. Končí koncepce světa s jedním centrem a zbytkem světa jako kolonií. Končí koncept světa, kdy centrum nemá absolutně žádnou odpovědnost vůči tzv. koloniím, v nichž je ustanoveno vždy takové vedení, které umožňuje centru kolonie využívat a přesouvat veškeré zdroje do metropole. Končí systém koloniální světové vlády. Dnešní dny jsou de facto konkursem na nový postglobální svět.


Momentálně jde o konfrontaci dvou zásadních koncepcí - válečné (a tím velmi úzce souvisí globalizační koncepce) a mírové - tedy koncepce USA versus Ruska. Konkrétně se to nyní ale posunulo na NATO a Rusko, protože začíná být zřejmé, že USA a NATO možná už nebude jedno a to samé. NATO se obává, že Donald Trump sníží přítomnost amerických vojsk v Evropě. Nikdo nemá tak velké obavy z Trumpa jako NATO.


V současné době znamená pokrok v politice prakticky všude na světě jedině vývoj směrem k předání moci nad řízením státu občanům a k odebrání moci těm, kteří jí mají příliš mnoho a zneužívají ji ke svým vlastním cílům. Jiná cesta není. Národ je nejširší entita, se kterou jsou lidé schopni se smysluplně ztotožnit. Proti obhajobě společenských a národních zájmů i proti vlastenectví se útočí jako proti nacionalismu. Evropská elita tvrdí, že národy jsou příčinou válek, avšak příčiny válek jsou úplně jiné.


Šílenství, do kterého byl uvržen Západ pod vedením USA, je už pro lidi nepřijatelné. Světoví lídři si mysleli, že mohou přesvědčit lidi o tom, že válka je mír a že černá je bílá, ale nezdařilo se jim to. Došlo k zásadní změně ve vědomí lidstva.


Americké volby ukázaly, že lživá média hlavního proudu už opravdu nemají zdaleka takovou moc, jak se zprvu zdálo. Specializované průzkumy zjistily manipulaci s daty, které měly jednoznačným způsobem upřednostnit Hillary Clintonovou. Manipulace s daty a průzkumy veřejného mínění byly zjištěny například u NBC, CBS i CNN. Všechny „vylepšovaly“ voličské preference Clintonové. Takzvané výzkumy se tedy nemýlily, protože se o skutečné výzkumy vůbec nejedná. Jsou to jednoznačné nástroje manipulace. Na druhou stranu prakticky všechna alternativní média z různých míst světa upozorňovala na lepší pozici Donalda Trumpa. Tuto skutečnost potvrdil již několik týdnů před volbami také indický superpočítač "MogIA", který jasně předpověděl výhru Donalda Trumpa s 289 voliteli oproti Hillary Clintonové s 249 voliteli na své straně.


Dosud to bylo vždy tak, že prezidenti USA byli někomu za svoje zvolení zavázaní. S Donaldem Trumpem to je ale jinak. Bude se snažit zbavit „elit“, které ho ohrožují – neocons a liberálů. Týká se to i evropských „elit“, které už nebudou mít podporu USA. Proto je v EU takové zděšení. Evropská politická „elita“ má obavu, že se USA může se domluvit s Ruskem a Čínou bez nich. Tedy že USA začnou vést nezávislou mezinárodní politiku. Německý ministr Steinmeier dokonce „poradil“ Trumpovi, aby neplnil sliby, které dal svým voličům, a to obzvlášť v otázkách zahraniční politiky. Nejen, že se jedná o absolutní drzost, které se nesmí dopustit žádný ministr zahraničí vůči žádné zemi, ale skvěle to vypovídá o vztahu evropských politiků ke svým vlastním slibům, které dávají voličům v předvolební kampani.


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page