ANS - solidarita obecně a napříč generacemi obzvlášť je nezbytným předpokladem existence společnosti

February 15, 2017

Národ a tedy i jeho stát je přirozená sociální jednotka. Naší vizí je stát, o který se mohou občané kdykoliv opřít, v nemoci, ve stáří, v nouzi, při ohrožení sociálním vyloučením, v tísni a v případě diskriminace. Stát, který zachází rovnoprávně se všemi bez rozdílu.  

 

Stát, který se spolu s kraji a obcemi spolupodílí na financování sociálních služeb. Zabezpečuje jejich rozvoj a udržitelnost. Podporuje poskytovatele těchto služeb. Jedná se o podporu finanční, ale také o prosazování vyšších mezd a společenské prestiže pro ty, kteří tyto služby zabezpečují - tedy sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách. Jejich mzdy jsou ostudou naší země.

 

Stát se musí podílet na zajištění finančně dostupného a důstojného bydlení pro všechny (startovací byty pro mladé, byty pro seniory, osaměle žijící občany, rodiny).

 

Je nezbytné, aby stát spolu s kraji a obcemi a začal účinně bojovat s bezdomovectvím, ohrožením sociálním vyloučením a rovněž tak s nezaměstnaností. Všechny tyto současné negativní společenské jevy jsou řešitelné! A navíc ku prospěchu celé společnosti.

 

Navrhujeme zrušení soukromých exekutorů a zákaz lichvy. Tyto činnosti jsou objektivně příčinou sociálního propadu mnoha občanů, způsob jejich provádění vede k bezdomovectví a sociálnímu vyloučení a je lidsky nepřijatelný. Je na pořadu dne uvažovat též o právu na bydlení, dané Ústavou.

Jihočeský kraj dne 14.2.2017

 

Please reload

Hlavní články

Stanovisko ANS k prohlášení A. Merkelové o tom, že pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění.

June 21, 2018

1/5
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Achiv
Please reload

Vyhledat podle témat
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 ALIANCE národních sil

  • ANS YouTube
  • ANS Facebook