top of page

Rozkradená zeměNebudu se rozepisovat o zdevastovaném průmyslu, kdy desítky druhů výrobků předlistopadové Československo úspěšně exportovalo do celého světa na východ i západ od našich hranic a dnes tu vyrostly desítky montoven nadnárodních společností, kdy převážná část zisku odchází do zahraničí. Nebudu se rozepisovat o zdevastovaném zemědělství, kdy Československo bylo ve výrobě potravin víc jak soběstačné (vyrábělo 130% vlastní spotřeby – údaj získaný v r. 2008 od zástupce pana Veleby, takže je pravdivý, a dnes Česká republika musí dovážet přibližně 50% potravin - nebo něčeho, co se tak nazývá). Tady ještě podotknu pro ty, kteří si myslí, že lze zemědělskou výrobu obnovit v relativně krátkém období, že z telete vyroste užitková dojnice až za osm roků a to s podmínkou dostatku pěstebního materiálu. Takže obnova zemědělství k soběstačnosti bude trvat minimálně 12 – 15 let.


K zemědělství se váže ještě jeden závažný fakt, který má vliv i na životní prostředí a bleskové záplavy. Na mnoha místech republiky na zemědělské půdě vyrostly solární elektrárny, místo pšenice se pěstuje elektřina, nebo řepka. Energie se vyrábí stále více a část je prodávána do SRN a Rakouska za cenu nižší než pro domácí spotřebitele. DENNĚ mizí hromada půdy pod betonem silnic, dálnic montážních hal nadnárodních společností! 1ha je 1000m čtverečních, když naprší 30mm vody je to 30l na metr x 1000 a máme tady 30 000l vody, která se nevsákne a steče do kanalizace, potoků a řek – to je základ bleskových povodní. Nejde však jen o vodu, ale uvědomte si, jaké množství ropných a chemických látek voda s sebou spláchne a ty látky nelze z vody odstranit.


Ale jsou to další problémy, s nimiž si těžko někdo poradí. O zlatém pokladu ČR se už delší dobu spekulovalo a že situace je víc jak vážná přinesly dne 10. 2. 2017 https://www.novinky.cz/ekonomika/428919-cnb-rozpousti-zlaty-poklad.html. Bude nejlépe, když si jej sami pozorně přečtete a uděláte svůj názor na politiky, kteří se chopili vlády po listopadu 1989. Připomínám, že s malými obměnami se politická scéna za celou dobu nezměnila a vše záleží pouze na nás občanech, jak dlouho to budeme trpět. Už v letošních volbách můžeme udělat jednu zásadní věc. Jít volit dle selského rozumu, pokud jsme ho neztratili nebo pokud nás média dočista nezblbla lživou propagandou.


K tomu, kam vedou porevoluční vlády Českou zem, s klidným svědomím můžeme připočíst i státní dluh, kdy do roku 1989 byl státní rozpočet vyrovnaný, a ČR nejenže byla bez zahraničního dluhu, ale byla věřitelem a státní kasa vykazovala kladné saldo (ověřeno). Zatímco v současné době se státní dluh blíží dvěma bilionům - v tuto chvíli činí 1 839 550 602 034 Kč a jeho průměrný růst je, 2 156 Kč za 1 sekundu Násobte šedesáti a to je za pouhou minutu a když chcete můžete pokračovat, dalších x 60 a máte nárůst za hodinu, kolik to činí za den, týden měsíc nebo rok raději nepočítat, to je na mrtvici a nás oblbují jak si česká ekonomika vede dobře Státní dluh můžete sledovat, zde: http://verejnydluh.cz/.


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page