top of page

Narodil se Antizeman?


Předčasný porod je vždycky problém – pro rodičku i pro dítě. Když ohlásil Michal Horáček svou kandidaturu na prezidenta, bylo většině národa i mainstreamu jasné, že podlehl kouzlu okamžiku (oslavy 28. října a následně 17. listopadu) a nechal se unést atmosférou Staroměstského náměstí. Alternativa se s ním vypořádala velmi rychle, ale mainstream a něketří politici jeho neopatrné gesto využili k útokům na současnou hlavu státu. Nicméně M. Horáček brzy vyšuměl a dnes se o něm presstitutky zmiňují pouze v souvislosti s jinými kandidáty. Ti jsou však evidentně mimo hru, včetně pana Robejška., který jako trvale žijící v Německu nemá u běžných občanů žádnou šanci uspět. Proto kavárna zmobilizovala síly, došlo k neposkvrněnému početí a ejhle – hora porodila myš. (Po kolikáté už?)

Profesor Drahoš je škatulkově zařaditelný - stejně jako kdysi Jan Fischer a Jan Švejnar. Intelektuál, profesor nebo vysoký úředník, nezadal si s českou polistopadovou politikou, bez vazeb na politické strany vládní, opoziční či mimoparlamentní. Vzdělaný, slušný, mírný člověk s pracovními výsledky a neposkvrněnou kariérou. Ideální kandidát pro českého voliče znechuceného politikou, mezi- i vnitro-partajním hašteřením, podrazy koaličních partnerů, zmrvenými zákony a nekonečnou spoustou byrokracie české i bruselské. Český volič, uštvaný prací a starostmi o rodinu, nemusí bádat a zjišťovat, co takto předhozený kandidát obnáší. Je to intelektuál, nestraník, neušpiněný... Takový člověk přece musí vědět, co je správné, co je zákonné, co je prospěšné státu a lidu. Má na to certifikát. Sláva. Konečně někdo, komu to můžu bez přemýšlení a s klidným svědomím hodit.


A tak se zrodil Antizeman, ideální kandidát na prezidentský úřad.


Źe podepsal nějakou petici vědců? Prosím vás, kdo z vás ji četl? Není to pomluva? To ho tak jen prezentují v médiích lidé, kteří mu kandidaturu nepřejí.


Že se stýkal s poslanci a ministry? U předsedy Akademie věd je to přece normální.


Že chce být nadstranický? U vědce se to jaksi automaticky předpokládá. Přece si nezadá s nějakou politickou stranou – všechny mají kus másla na hlavě! On chce konečně společnost stmelit (na rozdíl od M. Zeman, který ji rozděluje – na normální lidi a na idioty, jak poznamenal F.R. Čech).


Že pravil, že se nebude profilovat jako Antizeman? Proč by měl? On NENÍ Antizeman.


Takže co s panem Akademikem?


Nic. Hodit za hlavu a zapomenout. Tohle je kandidát kavárny, zabalený do barevného (i když zatím spíš šedivého) papíru s líbivými obrázky. Další z řady Fischerů, Švejnarů, Schwarzenbergů, i když tentokrát opět český rodák a slušný bezúhonný občan. Je to vějička, na kterou se mají nachytat voliči, kteří nevidí a neslyší, kam naši zemi směřují ti, kdo ji ze zákulisí řídí. Do Das neue Europa, která by se jednou ráda v historii 21. století jmenovala IV. (svatá a federativní) říše národa německého v Evropě a okolí.Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page