top of page

Volební lídr kraje Vysočina / 1. díl - Vladimíra Vítová

Vladimíra Vítová kandiduje na Vysočině, kde je volebním lídrem a kde prožila své dětství. Přiblíží Vám některé zajímavosti tohoto kraje.


1. V Humpolci se roku 1869 narodil Aleš Hrdlička - světoznámý český antropolog a lékař. Zemřel v roce 1943 ve Washingtonu. Přestože většinu svého života strávil v zahraničí, byl vždy vlastencem a podporoval za všech okolností svou českou vlast.2. V Humpolci je na budově bývalé radnice pamětní deska, protože zde "promluvil k občanstvu Karel Havlíček Borovský jako poslanec Říšského sněmu, který byl zvolen za obvod Humpolecký".... osobně hodlá pokračovat v jeho stopách a řídit se tímto jeho citátem: „Česká hlava stěnu prorazí: to je moje naděje a víra.“ :)... Jeho inspirativní citáty můžete nahlédnou zde.3. V Havlíčkově Brodě, který je kousek od Humpolce, je rodný dům Karla Havlíčka a krásný park Budoucnosť, kde je jeho socha a před ní památník obětem 1. i 2. světové války....


Vladimíra Vítová navštívila ZLATOU PODKOVU v Humpolci - sobotní odpolední program pod názvem "maraton spřežení - mistři opratí", 26. 8. 2017.


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page