top of page

ČT neinformuje, ale přivlastnila si roli soudce a viníkem je občan, který "nechápe".


Česká televize usilovně plní zadání. Tím ale očividně není objektivní zpravodajství.Vedení české televize určitě nesídlí na Kavčích horách.


Mluvíme-li o zpravodajství, řekl bych, že Česká televize je zhruba tak objektivní, jako byla počátkem 80. let minulého století. Těsně před listopadem byly zprávy ČT myslím objektivnější než dnes. Dnes je pravidlem - a asi i povinností ČT - odvysílávat pravidelné desetiminutovky, jako jsou "hrozně darebné Rusko", "hrdinné Spojené státy" či "špatný Zeman" a " Babiš nás zlobí". Zprávy obyčejně začínají tím, že v USA prší, a pak, když zbude čas, se komentátoři věnují třeba naší politické scéně.


Štěstím je, že Českou televizí systémově servírovaná demagogie je kontraproduktivní. Nepodařilo se lidi obrátit proti Zemanovi, Babišovi ani proti Rusku či Maďarsku. Nepodařilo se lidi přesvědčit, že kdo každý, kdo nesouhlasí s bývalou pravicovou garniturou je zaostalý, a každý, kdo volí Zemana je nevzdělaný hlupák.


Domnívám se, že českou společnost nerozděluje ani Zeman ani rivalita politiků, ale hlavně Česká televize a jiné sdělovací prostředky, které neustále předkládají virtuální realitu a jakési absolutní hodnocení všeho. ČT neinformuje - přivlastnila si roli soudce. A viník je vždy jasný - občan, který "nechápe", proč když jedna velmoc napadne jiný stát - je to demokracie, a když jiná velmoc, s níž teď nekamarádíme, udělá cokoli - je to špatně. Občan, který nechápe proč se politizují české vysoké školy a mnozí z rektorů se dnes chovají víc jako političtí pověřenci, než jako rektoři. Občan, který se podivuje nad tím s jakou vehemencí se pořádají pravidelné štvanice na politiky, kteří to nehrají s "pražskou kavárnou".


Platí, že čím silnější stát, tím objektivnější informace. Televize ale produkuje pouze schválené zpravodajství a je jakýmsi vyvolávačem. Česká televize jde ale ještě dál a nedovolí nám, abychom se dozvěděli např. o úspěších ruské, čínské, běloruské nebo maďarské vědy a pro jistotu ani nemáme možnost shlédnout díla z produkce států, které "zlobí".


Je nám dovoleno sledovat desítky nesmyslných amerických seriálů a filmů a pak ještě "hvězdné" seriály České televize, jako Vyprávěj či Trapné padesátky ale nic víc. Nesmíme se dozvědět o vysoké úrovni škol ve "východních státech", které mnohdy již předehnaly svojí kvalitou školy české.


Je také zajímavé, že jakmile v některém z evropských států začnou sociální nepokoje (jako tomu bylo a je ve Španělska, Itálii nebo Řecku), pro Českou televizi tyto státy neexistují. Zkrátka Česká televize nás chrání před ideovými nepřáteli.


Otázkou je, zda nová vláda bude mít sílu vybudovat z České televize médium, kterému by se dalo věřit. Osobně o tom pochybuji.


Poznámka ANS:

Pokud v těchto volbách nezvolíme strany, které chtějí z EU okamžitě vystoupit, tak se VŮBEC NIC NEZMĚNÍ! NA REFERENDUM NENÍ ČAS A NEŽ BUDE SCHVÁLENO, NEBUDE JIŽ NAŠE ZEMĚ EXISTOVAT!!!!


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page