top of page

ČSNS / ANS vyjadřují solidaritu katalánskému lidu.


Česká strana národně sociální (ČSNS č 25) a Aliance národních sil (ANS) vyjadřují solidaritu občanům Katalánska, které brutálně decimovala španělská policie v den konání referenda o samostatnosti Katalánska.


Po shlédnutí televizních záběrů ze španělské Barcelony jsem v jednu chvíli měl dojem, že se k moci vrátila fašistická Frankova diktatura. Stovky zraněných občanů Katalánska jsou výsledkem policejního teroru. Starší občané ČR mají ještě v živé paměti brutální zákrok československé Veřejné bezpečnosti v roce 1989 proti studentům a následující pád vlády KSČ. Při pohledu na obdobnou brutalitu španělské policie mne napadlo, zda ve Španělsku nevládne v roce 2017 totalitní režim.


Evropská komise bude mít určitě čas zpytovat svědomí a pokud chce peskovat země V 4 za nepřijímání nelegálních migrantů, pak by měla v dohledné době španělské vládě připomenout, že takovéto chování její policie vůči pokojným účastníkům referenda je pro demokracii v EU přímo NEPŘIJATELNÉ! Očekávám, že španělská vláda příjme i personální odpovědnost za tento hanebný čin své policie.


Občanům Katalánska přeji, aby jejich touha po osamostatnění se demokraticky referendem naplnila a španělská vláda, aby platnost a výsledek referenda bezpodmínečně akceptovala.


Dnešní den byl bohužel smutný i pro občany francouzského velkoměsta Marseille. Místo policejního teroru tady řádil osamělý islámistický terorista, jenž podle posledních zpráv, než jej zneškodnila francouzská policie, stihl nožem zabít 2 ženy. I tento teroristický útok důrazně odsuzujeme a varujeme před dalšími útoky, pokud Evropa jasně neřekne nelegální migraci DOST!


Tyto dvě zprávy spojuje výraz NEBEZPEČNO. Je na občanech evropských zemí, zda budou tolerovat excesy policistů a zlovůli islamistických teroristů. Oboje je třeba v rámci demokracie řešit. Občané mají mít - kromě svobodných a demokratických voleb - právo v obecném referendu rozhodovat o své budoucnosti a o budoucnosti Evropy. Politiky, kteří tvrdí, že občané nemají právo rozhodovat v referendech, je třeba poslat na politické smetiště dějin.


Doufám, že občané v říjnových volbách dají přednost vlasteneckým silám před zkorumpovanými politickými dinosaury, kteří si neoprávněně přivlastňují moc vzešlou z lidu a jsou schopni o zdravém úsudku lidu pochybovat.


ČSNS (Česká strana národně sociální) a Aliance národních sil (ANS) pevně stojí za našim lidem tak jako za statečným lidem Katalánska, který čelí španělské převaze represivních "bezpečnostních" složek. VLAST NEZRADÍME, i když politické cenzuře na sociálních sítích a ve veřejnoprávních médiích, na rozdíl od zavedených parlamentních politických stran, soustavně čelíme!


#ANS #Volby

Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page