top of page

Podivná a nelogická obava voličů ze ztráty hlasů při volbě malých stran.


V průběhu předvolebních aktivit se setkáváme často s podivnou argumentací (a logikou) některých našich občanů. Mají obavu dát své hlasy ve volbách někomu mediálně neznámému, někomu, kdo údajně „stejně nedostane dost hlasů“. Je to prý zbytečná ztráta hlasů. Jakoby ty hlasy stranám ve volbách uděloval někdo jiný, než občané sami.


Takže ZAPRVÉ:


Mediálně neznámý je dnes každý, kdo není propagován mainstreamem. Ať již zcela otevřeně či poněkud skrytě. Nechť si každý občan/volič položí otázku, zda to je pro dotyčného minus či naopak plus a proč. Zejména za situace, kdy víme, jak média lžou a manipulují, a koho zcela nepokrytě podporují.


Vážení občané/voliči, dovolujeme si Vám položit tyto otázky:


Copak Vám není automaticky předem podezřelý ten, koho dnes propagují před volbami naše veřejnoprávní sdělovací prostředky (tzv. mainstream) - byť třeba ne otevřeně pozitivně, ale přesto?


Pokud ne, co tedy očekáváte od říjnových voleb? Změnu očekávat nemůžete, nic pro ni totiž neděláte. Vše po volbách „pofrčí“ tak, jako dosud - tedy na pouhých tzv. alternativních jménech z předem nachystaného výběru ze strany mainstreamu. "Známých osobností" - vyrobených a propagovaných veřejnoprávními prostředky - jsme měli od roku 1989 hodně. A kam jsme se s nimi dostali? Do současného marasmu. Chcete v tom snad pokračovat?


Pokud ne, proč již konečně nezačnete volit jinak? Tedy podle programů a podle toho, který z programů Vám vyhovuje. Jestliže to neuděláte, tak nikdy nic nezměníte! A uvědomte si, že strany se skutečně alternativním programem vůči stávajícímu systému jsou předmětem totální mainstreamové blokády! Nic se o nich nedozvíte.


Sestavili jsme souhrn 10 nejzávažnějších otázek, které se bytostně týkají našeho státu, našich rodin a naší další existence. Prostudovali jsme oficiální programy všech neparlamentních stran a dále SPD a KSČM. Poznatky jsme seřadili do jediné tabulky a došli k šokujícím výsledkům a poznání, že voliči často vůbec netuší, koho, či co, podporují. Nelze totiž stavět na tom, co který představitel té či oné strany právě konjunkturálně pronesl ve sdělovacích prostředcích. Zítra na to zapomene, po volbách to popře. Rozhodující jsou skutečně programy jednotlivých stran. Jde fakticky o písemné závazky stran vůči svým voličům.


A nyní ZADRUHÉ:


Není zřejmé, proč mají občané/voliči obavy sami ze sebe a ze svého jednání. Začnou-li totiž konečně volit podle programů, které jim skutečně vyhovují, pak bude situace zcela jasná. Nelze ale nalézt logiku v tvrzení, že občané nemohou volit někoho, u koho není předem zřejmé, že dostane od nich samotných dostatek hlasů. Vždyť ty hlasy nemohou přijít z nebes, nýbrž od voličů samotných.


V této souvislosti si občanům / voličům dovolujeme položit další otázky.


A/ Volit „tradičně“ a dávat hlasy „profláknutým stranám“ a viníkům stávajícího marasmu a věřit v zázrak, že se snad změní, nepovažují voliči za ztrátu hlasů?


B/ Nechodit k volbám a dopustit, aby tak "hlasy" byly připočteny vítězným stranám voleb (bez ohledu na to, kdo to je) za ztrátu svých hlasů také nepovažují?


C/ Dávat hlasy stranám, které jsou čistě monotématické a které o řešení dalšího komplexu zásadních otázek vůbec neprojevují zájem (ani potřebnou znalost) není pro voliče rovněž ztrátou hlasů?


D/ Dávat hlasy tzv. alternativním stranám, které nechtějí vystoupit z EU ani z NATO - bez čehož se však v naší zemi nemůže absolutně NIC změnit - také nepovažují za ztrátu hlasů?


E/ Dávat hlasy stranám, které se skrývají za pláštíkem referenda (o němž se může jednat roky) a nepovažují za nejzávaznější samotné volby - kdy mohou jasně říci: "Chceme vystoupit z EU a z NATO!" - také není pro voliče ztrátou hlasů?


Mimochodem, nejaktuálnějším příkladem "respektování" referenda je současné Katalánsko. Navíc tlak na zrušení národních států a tvorbu euroregionů je tak rychlý a enormní, že ani žádné referendum nebudeme moci nikdy vyhlásit, protože můžeme během roku přestat jako ČR existovat!


Ve finále je tedy úplně jedno, zdali nespokojení občané/voliči volí TOP 09, ODS, ČSSD, či KDU-ČSL nebo KSČM, Piráty, SPD a další mediálně známé strany. Mediálně známé jsou tyto strany totiž proto, že jsou systémové! Všechny strany, které nechtějí okamžitě!!! vystoupit z EU i z NATO zároveň (protože obě organizace jsou provázány personálně, finančně i organizačně) žádné opravdové nebezpečí pro systém nepředstavují. Proto je jejich představitelům umožněn vstup do médií.


Vážení spoluobčané, prosíme Vás, abyste se zamysleli předtím, než půjdete k volebním urnám. Celkový počet hlasů je totiž důležitý pouze pro vstup stran do skrutinia. Pro faktický zisk mandátu je klíčové, kolikátá se strana umístí v rámci daného kraje dle počtu hlasů. A někdy třeba 50 či 100 hlasů rozhoduje o pořadí v přidělování mandátu. To znamená, že vůbec nezáleží na velikosti samotné strany a de facto ani na tom, že kandidátka není kompletně zaplněna.
Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page