top of page

HORÁČEK UŽ ZASE ŽALUJE!

Kdyby to bylo ve 3. B školy řečené základní, zvedla by paní učitelka káravě prst a pravila by: „Horáčku, Horáčku, to se dělá, žalovat na spolužáka Vondráčka? A nevymlouvej se, že tě naváděl Pažout! Známe tě. Tak nelži, jelikož, kdo lže, ten krade, do Pekla se hrabe!“

A známá firma - drzý Horáček by se ušklíbl, mávnul by rukou a řekl by:



Ale nejsme ve 3. B. Žák Horáček vyrostl, ale žalovat nepřestal. Jenže lidi nemají žalobníky rádi, takže tím prezidentem ho zcela určitě nezvolí.


Přikládáme záznam z evidence StB podepsaný vyrostlým žákem Horáčkem, s krycím jménem Sázkař.


Podle mého názoru je to asi tak, že každý režim má tajnou policii, která mu pomáhá, aby se udržel. Má ji i tento režim. Pokud je to činnost lidem, národu a státu prospěšná, nemám nic proti takové práci nebo spolupráci. Ale mám v případě, když není prospěšná a individuálně - pokud někdo žaluje a donáší se záměrem někoho poškodit a pro sebe získat prospěch - takový Bretschneider, známý z Osudů dobrého vojáka Švejka. Zaslouží opovržení. A pokud by se našel někdo, kdo by mu nakopal pozadí nebo mu zmaloval hřbet na modro, pacholkovi mizernému, má moje požehnání a souhlas.


A Horáček v nedávných dnech dokázal, že je takovým mrzkým žalobníkem. A protože se jako opovrženíhodný žalobník projevil v této době, byl takovým zcela jistě i dříve.


Moudrý Karel Čapek nám už před časem sdělil mnohokrát ověřenou moudrost: …, že člověk se v podstatě nemění. Přesně to Karel Čapek vyjádřil takto: „Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstávají stejní; jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, je věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslel vždycky jen na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky; kdo mění víru, neměl žádnou; člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví. Kdo nenávidí, měl v sobě tu nenávist vždycky; kde by se v něm tak najednou vzala! Kdo sloužil, bude sloužit dál; kdo chtěl dobré, bude zase chtít dobré. Tvrdá zkouška je i tvrdé poznání. Budoucí foliant našich dějin bude mít jeden podtitul: Kdo byl kdo. I dobrá paměť patří k těm stálým věcem, jichž je a bude třeba.“ A mohli bychom volně navázat: "Kdo žaluje, byl vždycky žalobníkem".


A to se nestydí kandidovat na prezidenta? Že ho hanba nefackuje, žalobníka užalovaného?


ZDROJ Severočeská pravda ZDE


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page