Motto: Kde končí řád a pořádek, začíná demokracie.

February 6, 2018

 

Je po prezidentských volbách, emoce části voličů opadly, ale jistě nezapadly. Budou se projevovat dál.

 

V tomto povolebním tranzu  jsem  bez emocí kontaktoval několik příznivců  a  voličů z řad protikandidáta - tj. prof. Jiřího Drahoše  s otázkou  proč jej volili?  Nechají se rozdělit přibližně do čtyř skupin:

  1. Jsou svou podstatou liberálně laděni- jsou to převážně mladší lidé v rozletu vč. sluníčkářů a LGBT, kteří nechtějí být ničím omezováni

  2. Jsou to příznivci a členové „pražské kavárny“, umělci, novináři, herci, … kterým vyhovuje liberální prostředí,

  3. Jsou to pochybní zbohatlíci, vrcholoví politici, napojení na státní a stranické penězovody, manažeři zahraničních společností, částečně i restituenti, spekulanti všeho druhu, …., kteří jsou egoistického smýšlení a parazitují na současném liberálním systému.  V tomto výčtu zcela pomíjím jejich stranické zařazení, ale i to tu hraje svoji roli.

  4. Lidé s iracionálním  postojem k EU,  Bruselu a imigraci.

 

Ač i já mám výhrady k některým netaktickým krokům a výrokům Ing. Miloše Zemana, nelze mu upřít jeho koncepčnost, ekonomické myšlení orientované významně ku prospěchu našeho státu, principiální přístup  ke  společenskému  hodnotovému  žebříčku,  výraznost  jeho osoby a to nikoliv jen vizuální.

 

Přesným opakem  je prof.  Jiří Drahoš. Ekonomikou nepolíbený, k EU a Bruselu servilní, (ač v poslední době ubral) tak vítač, hodnotově beztvarý,  ovlivnitelný a řízený kapitálem. A k tomu - dle dnešních měřítek „ liberál“.  Prostě - kam vítr, tam plášť. S odvoláním na motto v záhlaví- pro mě nepřijatelný.

 

 Je proto zřejmé, že si tyto skutečnosti resp. charakteristiky obou kandidátů vědomně či podvědomně uvědomili voliči z obou táborů. Disproporce ve výsledku voleb v tomto směru vznikla v Libereckém a Královéhradeckém kraji pravděpodobně  výjezdem  Pražáků do hor v době voleb.  Byl jsem vždy přesvědčen o tom, že občané Prahy a velkých měst jsou nositelem pokrokových myšlenek,  ale to co dnes  udělal mamon s jejich myšlením, je na pováženou. Přičemž 10% naší české populace žije na hranici bídy, 30%  se životním minimem. 1% obyvatel světa vlastní 50% majetku. 1% obyvatel světa užívá 80% jeho HDP.

 

Jak je zřejmé, nastolená společenská a finanční nerovnoměrnost je korozí sociálních vazeb společnosti ústící do politické diferenciace voličů. Nelze se proto divit výsledkům voleb.

 

Je to i podstata i naší rozdělené společnosti !

Please reload

Hlavní články

Stanovisko ANS k prohlášení A. Merkelové o tom, že pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění.

June 21, 2018

1/5
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Achiv
Please reload

Vyhledat podle témat
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 ALIANCE národních sil

  • ANS YouTube
  • ANS Facebook