Demokracii ano, ale tu naši.

February 25, 2018

Je zajímavé, jak lidé, doslova posedlí slovem demokracie, dostávají záchvaty hysterie, když většina nesdílí jejich názory. Po posledních volbách se v televizi i většině deníků, začaly objevovat „výsledky“  průzkumů veřejného mínění, jak jsou lidé s výsledkem voleb vlastně nespokojeni. Hnutí „Ano“ (stejně jako M. Zeman) sice vyhrálo přesvědčivě, ale televize i ostatní média spustila povyk o ohrožení demokracie, a o tom, že vlastně lidé takhle volit nechtěli.  Media – včetně těch, která by měla být nezávislá – neplní svou funkci. Jejich komentátoři či novináři jsou pouze hlásnou troubou skupin, které by byly rády opět u moci, ale svobodné volby jim to jaksi neumožňují. Lidé s nimi mají zkušenost a už je prostě nechtějí. 

 

Nevím, komu a proč vlastně A. Babiš tak vadí. (A odhlédneme-li od některých výroků, nevím ani proč ta štvanice na Miloše Zemana.)

 

Proč média stále měří dvojím metrem?

 

Lidé spojeni (ať už skutečně či iluzorně) s bývalou Havlovou partou jsou v podstatě tabu.

Ať se dopustili čehokoli, včetně věcí tak odsouzeníhodných jako bylo schvalování bombardování Srbska či snaha umístit do naší země americkou vojenskou základnu.

 

Diplomatické angažmá K. Schwarzenberga bylo katastrofální a ekonomické výsledky Kalouskovy vlády nad státním rozpočtem si čtenář asi sám pamatuje. A z mnoha důsledků pravicových vlád se dodnes se vzpamatováváme.

 

Ale média nás stále zásobují denním přídělem zpráv o neschopnosti Babiše či Zemana či kohokoli, kdo má své názory a ty nekorespondují s dnešními dogmaty. Lživé informace o státech takzvaně na východ od našich hranic si nezadají s normalizačními praktikami.

 

Média by měla informovat, ne urážet prezidenta a nutit lidem své, často neobhajitelné teze.

 

Ale česká média jsou mnohdy ovládána lidmi, kteří v nejmenším neusilují o objektivní zpravodajství. Co není dostatečně probruselské či proamerické je špatné a my jsme poučeni, jak to odsoudit.

 

Je to opravdu únavné – to média rozdělují společnost – lidé jsou frustrováni tím, jaká je skutečnost a jak se o ní informuje. Bylo by zajímavé, kdyby se i u nás zavedl institut – zahraniční agent. 

 

 

 

 

Please reload

Hlavní články

Stanovisko ANS k prohlášení A. Merkelové o tom, že pro vyhnání Němců po válce neexistovalo morální ospravedlnění.

June 21, 2018

1/5
Please reload

Nejnovější články
Please reload

Achiv
Please reload

Vyhledat podle témat
Please reload

Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2018 ALIANCE národních sil

  • ANS YouTube
  • ANS Facebook