top of page

Británie samozřejmě vyrábí a zkoumá chemické otravné látky, zřejmě vč. Novičoku aneb i lhát se musí


Britská BBC přispěla k britské propagandistické kampani dunění válečných bubnů evropského jaderného holokaustu článkem o návštěvě facility (zařízení) britské armády v Porton Down. Jedná se o středisko Defence Science and Technology Laboratory (DSTL).


V článku se dozvídáme, že novinářům nebylo sděleno, co přesně a jak zjistili pracovníci této facility při zásahu na místě v Salisbury. Novináři BBC byli pouze ujištěni, že šlo o nervový jed „military grade“, tedy armádní úrovně – neboli s vysokou mírou účinnosti a vražednosti. Jak to, že po zásahu nervově-paralytickou látkou bojové úrovně a účinnosti Skripal a jeho dcera zůstávají naživu i 25 dní po otravě nikdo novinářům zřejmě nevysvětluje a oni se ani neptají s loajalitou novináře přímo normalizačního.


Ještě zajímavější je pasáž, ve které pan ředitel „vyvrací“ námitku Ruska proti hysterickému obviňování bez jakýchkoli důkazů ze strany států NATO. Oprávněnou námitku Ruska, že otravná látka mohla pocházet z celé řady jiných zdrojů, ze zemí, které se celou dobu zabývají výzkumem chemických otravných látek (kdyby nic jiného, tak pro účely vývoje nástrojů DETEKCE a pro účely VÝVOJE A TESTOVÁNÍ PROTILÁTEK – to nelze dělat bez ostrých vzorků chemických otravných látek.)


A z každého takového zařízení na světě může pocházet nervově paralytická látka, která otrávila Skripala a jeho dceru. Toť celá námitka Ruska, která vyvolala úplnou hysterii zemí NATO – až to téměř vypadalo na kejhání potrefených hus. Ale podobnost NATO s drůbeží je jistě čistě náhodná, že?


V uvedeném článku BBC je ale citován ředitel Defence Science and Technology Laboratory, který reaguje na ruskou námitku, že látka, která otrávila Skripala MŮŽE pocházet z Británie, např. z Porton Down.


Zajímavé je, že ředitel DSTL nepopírá, že by tato laboratoř britské armády měla podobné látky nebo je uměla vyrábět, vyráběla nebo skladovala. Ředitel DSTL prohlašuje, opakovaně a jednoznačně, pouze to, že bezpečnostní opatření v DSTL jsou na tak vysoké úrovni, že nemůže dojít k nelegálnímu úniku takových látek mimo areál.


Nicméně, podle Úmluvy o chemických zbraních je možné takové látky jako je nervově-paralytická látka VX v množství do 100 gramů ročně. Pro výzkumné, medicínské a farmaceutické účely je možné vyrábět nervově-paralytický jed VX a podobné látky v množství do 10 kg ročně v každém jednom výrobním zařízení, v každé jedné zemi. Pro látku Novičok platí podobná pravidla.


Vzorec Novičoku je znám desítky roků a je veřejně dostupný. Technologie výroby je známá USA, České republice a zřejmě tedy všem hlavním státům NATO také desítky let. Každý, kdo má alespoň magistra z organické chemie, látku Novičok dokáže vyrobit.


Každá země na světě, která je signatářem Úmluvy o chemických zbraních, má právo vyrábět a skladovat až 10 kg ročně v každé své výrobní a výzkumné facilitě. Británie, USA, Česká republika, Švédsko...


Až 10 kg ročně. Pro „výzkumné, medicínské a farmaceutické účely“. Nebo pro účely státní propagandy a útoku pod falešnou vlajkou. Třeba pro otrávení agenta Skripala. Skripala, který po deseti letech v Británii už britským tajným službám stejně nemůže dodat žádné nové informace a nijak tak neohrožoval operace ruských tajných služeb. Pro Brity byl Skripal už také bezcenný – ale mohl se hodit jako „otrávený ruskou otravnou látkou přímo z Ruska na přímý rozkaz Putina“. Báječné téma pro propagandu. Zejména když možná chystáte „preventivní“ jaderný útok na Rusko a jaderný holokaust v Evropě.


Až 10 kg ročně. Pro „výzkumné, medicínské a farmaceutické účely“. Malé množství látky, z jakékoli laboratoře, třeba i z laboratoře v Porton Down. Třeba pro medicínské výzkumy, kdy se cestou z armádní laboratoře do univerzitního výzkumu v dodávce tajné služby malé množství ztratí. Malinkaté. Papíry budou plus mínus v pořádku a sedět. A nikdo se v těchto kruzích stejně na nic neptá – ani pracovníci univerzit, kteří se zabývají výzkumem otravných látek, tedy armádního výzkumu. Tak se ve výrobní laboratoři v Porton Down opravdu nic neztratí, jen se řádně odešle. Na místo určení zásilka dorazí. Jen malinko nekompletní. Jen malinko. Jen tak asi na otrávení jednoho již zcela bezcenného double agenta a jeho dcery. Collateral damage. Vedlejší ztráta. V chystané jaderné apokalypse jen bezvýznamný detail.


Hlavní články
Nejnovější články
Achiv
Vyhledat podle témat
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page